• 12/5/2021 1:50:43 PM
  • Tehran : IR of Iran
  • 8353 - 11 - 33 - 9821+
  • 3456 - 11 - 33 - 9821+
  • 2816 - 198 - 912 - 98+
  • 8094 - 179 - 912 - 98+

پرسولفات آمونیوم (پرسولفات امونیوم)

  • پرسولفات آمونیوم (پرسولفات امونیوم)
  • پرسولفات آمونیوم (پرسولفات امونیوم)
پرسولفات آمونیوم (پرسولفات امونیوم)
پرسولفات آمونیوم (پرسولفات امونیوم)

پرسولفات آمونیوم (پرسولفات امونیوم)

( 10 امتیاز کاربر )

به طور کلی نمک های سولفات به عنوان آغاز کننده های رادیکال در پلیمریزاسیون آلکن های خاصی استفاده می شوند. یکی از بیشترین کاربردهای پرسولفات آمونیوم استفاده از آن در کودهای کشاورزی است ولی از سایر کاربردهای آن در صنعت می توان به موارد زیر اشاره کرد : استفاده به عنوان سفید کننده ها استفاده در صنعت پلاستیک سازی در شیمی آلی به عنوان عامل اکسید کننده تولید محصولات آرایشی بهداشتی عوامل درمانی مانند لایه بردارها و کاربرد آن در تولید رنگ و تولید کاغذ.

  • توضیحات تکمیلی
  • توضیحات فنی
  • پیام های شما (0)

پرسولفات آمونیوم (پرسولفات امونیوم) و توضیحات تکمیلی

آمونیوم پرسولفات که به صورت نمک بی‌رنگ یا پودر سفید رنگ یافت می‌شود،همانند تمام پراکسید سولفات‌ها (آمونیوم، پتاسیم و سدیم)، به وسیله فرآیندهای الکترولیتی تولید می‌شود و البته قابلیت انحلال‌پذیری بالایی در آب دارد. پرسولفات آمونیوم یک عامل اکسید کننده قوی است که در شیمی پلیمر، مواد شوینده و سفید کننده‌ها استفاده می‌شود.
این ترکیب به راحتی نمی‌سوزد اما ممکن است موجب احتراق مواد آلی دیگر شود. شایان ذکر است که آمونیوم پرسولفات در صورت گرم شدن، گازهایی سمی شامل اکسید نیتروژن، اکسید گوگرد و آمونیاک آزاد می‌کند.
خطرات آمونیوم پرسولفات
تنفس و استنشاق آمونیوم پرسولفات باعث تنگی نفس شده که موجب گلودرد و سرفه می شود. تماس آمونیوم پرسولفات با پوست و چشم سرخی آن ها و درد و سوزش را نتیجه می دهد. خوردن این ماده حالت تهوع، اسهال و استفراغ را در درون فرد نتیجه می دهد.

پرسولفات آمونیوم (پرسولفات امونیوم) و توضیحات فنی

آمونیوم پرسولفات (به انگلیسی: Ammonium persulfate) با فرمول شیمیایی (NH۴)۲S۲O۸ یک ترکیب معدنی است که جرم مولی آن ۲۲۸٫۱۸ می‌باشد. به عنوان یک عامل اکسیدکننده در شیمی پلیمر، فرایند سونش (اچ کردن) و به عنوان عامل پاک‌کننده و سفیدکننده استفاده می‌شود.
این ماده به خوبی در آب حل می‌شود و حلالیت آن بسیار بیشتر از نمک مشابه آن یعنی پتاسیم پرسولفات می‌باشد . حل شدن این نمک در آب فرآیندی گرماگیر است.
دمای ذوب: ۱۲۰ درجه سانتی‌گراد
دمای جوش: ۱۳۸۸ درجه سانتی‌گراد
چگالی: ۱.۹۸ گرم بر سانتی متر مکعب
حلال های آمونیوم پرسولفات: آب، متانول
راهنمای ایمنی کار با آمونیوم پرسولفات
در بلع زیاد معمولاً ورم مخاط مری و خونریزی اتفاق می افتد (فرد خون بالا می آورد) و در بلع کم معمولاً تنگی مری پیش می آید. چنانچه فرد در اثر بلع بیهوش شده باشد به وی چیزی نخورانید. در صورت هوشیاری فرد، دهانش را با مقدار زیادی آب شستشو دهید و سپس به اندازه‌ی یک لیوان آب به وی بخورانید. استفاده از داروی تهوع آور در این موارد ممنوع است. معمولاً هنگام بلع بازها استفاده از آبلیمو، آب پرتقال و در بلع اسیدی استفاده از شیر و آنتی اسید تا حدی می تواند کمک کند.

برای ما پیام بفرستید

لطفا راه ارتباط ما با خودتان را در پیامتان مشخص کنید

برای اشتراک در خبرنامه شیمیایی پیام عضو شوید