• 12/5/2021 2:18:04 PM
  • Tehran : IR of Iran
  • 8353 - 11 - 33 - 9821+
  • 3456 - 11 - 33 - 9821+
  • 2816 - 198 - 912 - 98+
  • 8094 - 179 - 912 - 98+

آمونیوم بای فلوراید (امونیوم بای فلوراید)

  • آمونیوم بای فلوراید (امونیوم بای فلوراید)
  • آمونیوم بای فلوراید (امونیوم بای فلوراید)
آمونیوم بای فلوراید (امونیوم بای فلوراید)
آمونیوم بای فلوراید (امونیوم بای فلوراید)

آمونیوم بای فلوراید (امونیوم بای فلوراید)

( 10 امتیاز کاربر )

آمونیوم فلوراید معمولا آمونیوم فلوراید صنعتی نامیده می‌شود. گاهی کلمه "خنثی" به آمونیوم فلوراید اضافه می‌شود که نشان دهنده نمک خنثی است. در پرداخت روی شیشه و سیلیکات‌های مرتبط نمک اسیدی معمولا بیشتر از نمک خنثی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ویژگی در میان تمام فلورایدهای محلول مشترک است. به همین دلیل، آمونیوم فلوراید در لوله های شیشه‌ای و دیگر ابزار آزمایشگاهی مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. همچنین آمونیوم فلوراید برای محافظت از چوب در برابر بیدخوردگی، در چاپ پارچه، نساجی و رنگرزی و نیز به عنوان یک ضد عفونی کننده استفاده می‌شود. از دیگر کاربردهای آمونیوم فلوراید می‌توان به عنوان عامل واکنش دهنده در سطح، به عنوان روکش، در محصولات تمیزکننده، محصولات برقی و الکتریکی اشاره کرد.

  • توضیحات تکمیلی
  • توضیحات فنی
  • پیام های شما (0)

آمونیوم بای فلوراید (امونیوم بای فلوراید) و توضیحات تکمیلی

آمونیوم فلوراید یک ترکیب معدنی با فرمول NH۴F است. آمونیوم فلوراید به شکل منشورهای کوچک بی‌رنگ با یک طعم بسیار شور دارای انحلال بسیار زیاد در آب است. آمونیوم فلوراید دارای یک ساختار کریستالی ورتزیت است که در این ساختار یون‌های مثبت آمونیم و آنیون‌های فلوراید به شکل لایه‌هایی شبیه ABABAB قرار گرفته‌اند که هر یک چهار وجهی هستند. در ساختار آمونیوم فلوراید پیوندهای هیدروژنی N-H ··· F بین آنیون‌ها و کاتدها وجود دارد. این ساختار بسیار شبیه به یخ است و آمونیوم فلوراید تنها ماده‌ای است که می‌تواند کریستال‌های ترکیبی با آب تشکیل دهد.
هنگام عبور بیش از حد گاز هیدروژن فلوراید از نمک، آمونیوم فلوراید گاز را جذب می‌کند تا آمونیوم بای فلوراید اضافی تشکیل دهد. هنگامی که آمونیوم فلوراید حرارت داده می‌شود، تصعید شده که البته این یکی از ویژگی‌های مشترک بین نمک‌های آمونیوم است. در تصعید، این نمک به آمونیاک و فلوراید هیدروژن تجزیه می‌شود و این دو گاز می‌توانند دوباره ترکیب شده و آمونیوم فلوراید تشکیل دهند، بدین معنا که این واکنش برگشت پذیر است.

آمونیوم بای فلوراید (امونیوم بای فلوراید) و توضیحات فنی

آمونیوم فلورید (به انگلیسی: Ammonium fluoride) با فرمول شیمیایی NH۴F یک ترکیب شیمیایی است. که جرم مولی آن ۳۷٫۰۳۷ g/mol می‌باشد. شکل ظاهری این ترکیب، جامد بلوری سفید است.
دمای ذوب: ۱۰۰ درجه سانتی‌گراد (تجزیه می‌شود)
چگالی: ۱.۰۰۹ گرم بر سانتی متر مکعب
حلال ها: آب و الکل
آمونیوم فلوراید ماده غیر قابل اشتعال و احتراق است. آمونیوم فلوراید در تماس با پوست، چشم و دستگاه تنفسی باعث تحریک این قسمت‌ها می‌شود. تماس کوتاه مدت با آمونیوم فلوراید باعث بروز مشکلات جدی اما موقت و موضعی می‌شود؛ در نتیجه توصیه می‌شود از تماس آمونیوم فلوراید با بدن خودداری کنید. هنگام تماس با آمونیوم فلوراید باید از محافظ و لباس‌های ایمنی استفاده کرد.

برای ما پیام بفرستید

لطفا راه ارتباط ما با خودتان را در پیامتان مشخص کنید

برای اشتراک در خبرنامه شیمیایی پیام عضو شوید