• 12/6/2023 5:38:00 PM
  • Tehran : IR of Iran
  • 8353 - 11 - 33 - 9821+
  • 3456 - 11 - 33 - 9821+
  • 2816 - 198 - 912 - 98+
  • 8094 - 179 - 912 - 98+

اسید اگزالیک(اسپانیا)

  • اسید اگزالیک(اسپانیا)
  • اسید اگزالیک(اسپانیا)
اسید اگزالیک(اسپانیا)
اسید اگزالیک(اسپانیا)

اسید اگزالیک(اسپانیا)

( 10 امتیاز کاربر )

حدود ۲۵ درصد از اسید اگزالیک تولید شده به عنوان تثبیت‌کننده در فرایندهای رنگرزی، در سفیدکننده‌ها مخصوصا خمیرچوب، در پودر پخت و پز و نیز به عنوان واکنشگر سوم در ابزارهای تجزیه سیلیس استفاده می‌شود. کاربردهای اصلی این اسید شامل تمیز و یا سفید کردن، مخصوصا برای حذف زنگ‌زدگی است. کاربرد آن برای حذف زنگ‌زدگی به علت تشکیل یک نمک پایدار و محلول در آب با آهن است. یک ماده مهم در شیمی لانتانید است. اگزالات لانتانید هیدراته به راحتی در محلول‌های بسیار اسیدی به شکل کریستالی و به راحتی قابل فیلتر و نیز خالص از عناصر غیرلانتنیدی تهیه می‌شود. تجزیه حرارتی این اگزالات سبب تولید اکسیدها می‌شود که بیشترین شکل صنعتی این عناصر است. بعضی از زنبورداران از اسید اگزالیک تبخیرشده یا محلول این اسید به عنوان کنه‌کش استفاده می‌کنند. بر روی سطح مجسمه‌های مرمری به عنوان درزگیر و براق کننده، برای تمیز کردن رسوبات آهن و منگنز از بلورهای کوارتز، به عنوان سفید‌کننده چوب و در فرآیند آنودایزینگ آلومینیوم با یا بدون اسید سولفوریک دیگر کاربردهای این اسید هستند. در مقایسه با آنودایزینگ اسید سولفوریک، پوشش حاصل نازک‌تر است و زبری کمتری در سطح نشان می‌دهد.

  • توضیحات تکمیلی
  • توضیحات فنی
  • پیام های شما (0)

اسید اگزالیک(اسپانیا) و توضیحات تکمیلی

اگزالیک اسید یک ترکیب ارگانیک و جامد بلوری بی‌رنگ است که یک محلول بی‌رنگ در آب را تشکیل می‌دهد. این اسید به عنوان ساده‌ترین اسید دی‌کربوکسیلیک طبقه‌بندی می‌شود. قدرت اسیدی آن خیلی بیشتر از اسید استیک است. اسید اگزالیک یک عامل کاهنده است و باز مزدوج آن به عنوان اگزالات شناخته می‌شود که یک چنگاله برای کاتیون‌های فلز است. معمولا، اسید اگزالیک به صورت دی‌هیدرات در دسترس است. در طبیعت، در بسیاری از مواد غذایی وجود دارد، اما مصرف بیش از حد یا تماس طولانی مدت آن با پوست می‌تواند خطرناک باشد.
اگزالیک اسید غیرهیدرات، به شکل دو پلی‌مورف وجود دارد که در یکی پیوند هیدروژنی دارای ساختار زنجیره‌ای است، در حالی که الگوی پیوند هیدروژن در دیگری دارای یک ساختار ورق مانند است. از آنجا که این غیرهیدرات هم اسیدی و هم هیدروفیلی است، از آن در استری کردن استفاده می‌شود. حداقل دو روش برای تولید آنزیم واسط اگزالات وجود دارد. در یک روش، اگزالواستات به اگزالات و اسید استیک توسط آنزیم اگزالواستات هیدرولیز می‌شود. همچنین از هیدروژن‌زدایی اسید گلیکولیک که توسط متابولیسم اتیلن گلیکول تولید می‌شود، به دست می‌آید.

اسید اگزالیک(اسپانیا) و توضیحات فنی

اگزالیک اسید (به انگلیسی: Oxalic acid) یک ترکیب شیمیایی با شناسه پاب‌کم ۹۷۱ است. شکل ظاهری این ترکیب، بلورهای سفید است. اسید اگزالیک یک ترکیب آلی با فرمول :C2H2o4 است. این اسید یک جامد کریستالی بی‌رنگ است که در آب حل می‌شود و محلول حاصل بی‌رنگ است. این اسید جزو اسیدهای دی کربوکسیلیک طبقه‌بندی شده‌است. از لحاظ قدرت اسیدی، بسیار قوی تر از اسید استیک است

برای ما پیام بفرستید

لطفا راه ارتباط ما با خودتان را در پیامتان مشخص کنید

برای اشتراک در خبرنامه شیمیایی پیام عضو شوید