• 5/29/2022 12:31:36 PM
  • Tehran : IR of Iran
  • 8353 - 11 - 33 - 9821+
  • 3456 - 11 - 33 - 9821+
  • 2816 - 198 - 912 - 98+
  • 8094 - 179 - 912 - 98+

لاکتوز مش200(ترکیه)

  • لاکتوز مش200(ترکیه)
  • لاکتوز مش200(ترکیه)
لاکتوز مش200(ترکیه)
لاکتوز مش200(ترکیه)

لاکتوز مش200(ترکیه) دارای کاربردهای متعددی در شاخه های متفاوت صنعتی ، خوراکی ، داروسازی و آرایشی بهداشتی است که سرفصل های آنرا به اختصار بیان می کنیم : استفاده در شیر خشک و مکمل های بدنسازی , در صنایع دارو سازی برای روکش و پر کردن قرص ها مورد استفاده قرار میگیرد , در محصولات شکلات و لبنی جاگزین خوبی برای شیر خشک است. , در محصولاتی چون سوپ و مواد غذایی مورد استفاده است. , در شیرینی پزی ها برای افزایش عطر و مزه شیرینی مورد استفاده قرار میگیرد. , لاکتوز به راحتی هیدرولیز نمیشود و به همین علت در پخت و پز نان به طراوت و تازگی نان کمک میکند. , در صنایع غذایی به عنوان پر کننده و بهبود دهنده مورد استفاده قرار میگیرد. , در رزیم های غذایی جایگزین خوبی برای گلبوکز و گلاکتوز است به علت شیرینی کمتر.

  • توضیحات تکمیلی
  • توضیحات فنی
  • پیام های شما (0)

لاکتوز مش200(ترکیه) و توضیحات تکمیلی

لاکتوز مش200(ترکیه) ، که توسط کریستالوگرافی پرتونگاری مشخص می شود به این صورت است.
لاکتوز یک دی ساکارید است که از چگالش گالاکتوز و گلوکز ، ناشی از اتصال گلیکوزییدی β-1 4 تشکیل شده است. نام سیستماتیک آن β-D-galactopyranosyl- (4 1 1) -D- گلوکز است. گلوکز می تواند به صورت α-پیرانوز یا فرم β-پیرانوز باشد ، در حالی که گالاکتوز فقط می تواند شکل β-پیرانوز را داشته باشد: از این رو α-لاکتوز و β- لاکتوز تنها به فرم غیر طبیعی حلقه گلوکوپیانوز مراجعه می کنند. واكنشهاي تشخيص لاكتوز عبارتند از آزمون Woehlk و Fearon.  هر دو را می توان به راحتی در آزمایشگاههای مدرسه برای تجسم محتوای لاکتوز متفاوت محصولات لبنیاتی مانند شیر کامل ، شیر بدون لاکتوز ، ماست ، پروانه ، کرم قهوه ، خامه ترش ، کفیر و غیره استفاده کرد. 
لاکتوز به گلوکز و گالاکتوز هیدرولیز می شود ، در محلول قلیایی لاکتولوز ایزوله می شود و به صورت کاتالیستی هیدروژنه می شود و به الکل پلی هیدریک متناظر ، لاکتیتول هیدروژنه می شود. لاکتولوز یک محصول تجاری است که برای درمان یبوست استفاده می شود.

وقوع و انزوا
لاکتوز حدود 2-8 واحد از وزن را تشکیل می دهد. سالانه چندین میلیون تن به عنوان فرعی محصول لبنیات تولید می شود.

آب پنیر یا پلاسما شیر مایع باقیمانده پس از کشک و سفت شدن شیر است ، به عنوان مثال در تولید پنیر. آب پنیر از مواد جامد 6.5٪ تشکیل شده است ، از این میزان 4.8٪ لاکتوز است که با تبلور خالص می شود. از نظر صنعتی ، لاکتوز از نفوذ آب پنیر تولید می شود - یعنی آب پنیر برای تمام پروتئین های اصلی فیلتر می شود. بخش پروتئین در تغذیه نوزادان و تغذیه ورزشی مورد استفاده قرار می گیرد در حالی كه نفوذ آن می تواند تا 60-65٪ مواد جامد تبخیر شده و در هنگام خنك كردن متبلور شود. لاکتوز را می توان با رقیق شدن آب پنیر با اتانول نیز جدا کرد.

فرآورده های لبنی مانند ماست ، خامه و پنیر تازه دارای محتوای لاکتوز مشابه شیر هستند. پنیرهای رسیده حاوی لاکتوز کمی و فاقد لاکتوز هستند ، زیرا باکتریها در طی فرآیند بلوغ بیشتر آن را به اسید لاکتیک تبدیل می کنند.

متابولیسم
همچنین ببینید: عدم تحمل لاکتوز
پستانداران شیرخوار برای نوشیدن شیر ، که سرشار از لاکتوز است ، از مادران خود این ماده را دریافت می کنند. ولی آنزیم لاکتاز (β-D-galactosidase) را در روده برای هضم آن ترشح می کند. این آنزیم مولکول لاکتوز را به دو زیر واحد خود یعنی قندهای ساده گلوکز و گالاکتوز می شکافد ، که قابل جذب هستند. از آنجا که لاکتوز بیشتر در شیر وجود دارد ، در اکثر پستانداران ، به دلیل عدم ادامه مصرف ، به تدریج تولید لاکتاز با بلوغ کاهش می یابد.بسیاری از افراد با اجداد در اروپا ، غرب آسیا ، آسیای جنوبی ، کمربند ساحل در غرب آفریقا ، آفریقای شرقی و چند قسمت دیگر از آفریقای مرکزی تولید لاکتاز را در بزرگسالی حفظ می کنند. در بسیاری از این مناطق ، شیر حاصل از پستانداران مانند گاو ، بز و گوسفند به عنوان منبع بزرگ غذا استفاده می شود. از این رو ، در این مناطق بود که ژن برای تولید لاکتاز مادام العمر اولین بار تکامل یافت. ژنهای تحمل لاکتوز در بزرگسالان به طور مستقل در گروههای قومی مختلف تکامل یافته اند. با نزول ، بیش از 70٪ اروپای غربی می توانند شیر را در بزرگسالان بنوشند ، در مقایسه با کمتر از 30٪ مردم مناطق آفریقا ، شرق و جنوب شرقی آسیا و اقیانوسیه. در افرادی که عدم تحمل لاکتوز هستند ، لاکتوز از بین نمی رود و مواد غذایی برای گیاهان روده تولید کننده گاز را تأمین می کند ، که می تواند منجر به اسهال ، نفخ ، نفخ شکم و سایر علائم دستگاه گوارش شود.

لاکتوز مش200(ترکیه) و توضیحات فنی

گرید : خوراکی

بسته بندی : کیسه 25 کیلوگرمی

فرمول شیمیایی : C12H22O11

حلالیت : آب و اتانول

خواص بیولوژیکی
شیرینی لاکتوز 0.2 تا 0.4 ، نسبت به ساکارز نسبت به 1.0 است. برای مقایسه ، شیرینی گلوکز 0.6 تا 0.7 ، فروکتوز 1.3 ، گالاکتوز 0.5 تا 0.7 ، مالتوز 0.4 تا 0.5 ، سوربوز 0.4 و زایلوز 0.6 تا 0.7 است.

هنگامی که لاکتوز به طور کامل در روده کوچک هضم می شود ، مقدار کالری آن 4 کیلو کالری در گرم یا همان کربوهیدرات های دیگر است. با این حال ، لاکتوز همیشه به طور کامل در روده کوچک هضم نمی شود. بسته به دوز مصرفی ، ترکیب با وعده های غذایی (جامد یا مایع) و فعالیت لاکتاز در روده ، مقدار کالری لاکتوز از 2 تا 4 کیلو کالری در کیلوگرم متغیر است. لاکتوز بی مصرف به عنوان فیبر رژیم غذایی عمل می کند. همچنین در جذب مواد معدنی مانند کلسیم و منیزیم تأثیرات مثبتی دارد.

شاخص گلیسمی لاکتوز 46 تا 65 است. برای مقایسه ، شاخص گلیسمی گلوکز از 100 تا 138 ، ساکارز 68 تا 92 ، مالتوز 105 و از فروکتوز 19 تا 27 است. 

لاکتوز نسبت به قندها نسبتاً کم دارد. این بدان دلیل است که بستری برای تشکیل پلاک دندانی نیست و به سرعت توسط باکتریهای دهانی تخمیر نمی شود. ظرفیت بافر شیر همچنین باعث کاهش هویت لاکتوز می شود.

برنامه های کاربردی
عطر و طعم ملایم آن و قابلیت حمل آسان آن منجر به استفاده از آن به عنوان حامل و تثبیت کننده عطر و محصولات دارویی شده است. لاکتوز به طور مستقیم به بسیاری از غذاها اضافه نمی شود ، زیرا محلول بودن آن کمتر از مقدار آن است

برای ما پیام بفرستید

لطفا راه ارتباط ما با خودتان را در پیامتان مشخص کنید

برای اشتراک در خبرنامه شیمیایی پیام عضو شوید